Ciężko wywalczone zwycięstwo - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 3.05.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander

« powrótCiężko wywalczone zwycięstwo

Ciężko wywalczone zwycięstwo

21.02.2010 21:39 - Admin Dogrywka potrzebna była do roztrzygnięcia dzisiejszego meczu.Nic nie zapowiadało tak dramatycznej końcówki bo po drugiej kwarcie wygranej 23 pkt nasz zespół prowadził zdecydowanie.Na początku trzeciej kwarty nasza drużyna doprowadziła do 23 pkt. prowadzenia , po czym praktycznie stanęła z czego wrocławianie skwapliwie skorzystali i zbliżyli się na 7 pkt.W ostatniej części meczu goście kontynuowali odrabianie strat doprowadzając w 34 min. do remisu.Niezwykle dramatycznie wyglądały ostatnie sekundy meczu w normalnym czasie gry , przy prowadzeniu Śląska w ostatniej sekundzie został sfaulowany Sławek Dźwilewski ,który wytrzymał presje i oddał dwa celne rzuty doprowadzając do remisu.Dogrywka rozpoczęła się od naszej udanej akcji po czym goście po kolejnej serii rzutów wolnych wyszli na 3 pkt prowadzenie.Nasz zespół zerwał się do ataku i dzięki grającemu dzisiaj b.dobre zawody Sławkowi Dźwilewskiemu, wyszedł na 2 min. przed końcem na prowadzenie nie oddając go już końca meczu. Ostatecznie pokonaliśmy Śląsk Wrocław 86:78. Ważną rolę w dzisiejszym spotkaniu odegrali sędziowie ,którzy swoimi decyzjami( np.wygwizdano nam rekordową w tym sezonie liczbę faulów -34,sadzając na ławkę pięciu naszych zawodników) raz po raz wprowadzali w osłupienie zarówno graczy , kibiców jak i z dużym prawdopodobieństwem komisarza zawodów.
W galerii seniorzy zdjęcia autorstwa Daniela Denysa.
DORAL ZETKAMA NYSA KŁODZKO - ŚLĄSK WROCŁAW 86:78 (12:14, 30:9, 9:23, 19:24, d 16:8)
Dla naszego zespołu punktowali : Lipiński 11, Kowalski 6, Fiks 4, Płatek 11, Malona 4, Dźwilewski 27, Kaczmarek 17,Radwański 2, Obrzut 2,Mańkowski 2,Wyrwas 0.
Dla Śląska Wrocław : Kopiowski 12, Waszak 6, Sęk 16, Zyskowski 0, Zalewski 11, Zygadło 4, Bochenkiewicz 19, N. Kulon 10, M. Kasiński 0, Kowalski 0, M. Kulon 0.